Šperk môj najcennejší povedz že mi, z čoho si vyrobený?

Je dôležité aký materiál je v Šperku použitý?

Do určitej miery áno. Určite je dôležité vedieť, ktorý kov nám nebude spôsobovať nepríjemné reakcie na pokožke.

V dnešnom článku sa nebudeme zameriavať na šperky, vyrobené zo zlata, nakoľko z "čistého" zlata šperky nevyrábame. Kovy, ktoré si jednotlivo preberieme budú tie, ktoré používame a povieme si aj či sú vhodné na denno-denné nosenie a ako ich skladovať, keď ich zrovna nenosíme.

Takže poďme na to. :)

Najčastejšia otázka, ktorú dostávame je: Môžem nosiť šperk do vody? Môžem sa s ním kúpať, cvičiť atď.?

Naša odpoveď závisí od toho, z čoho je šperk vyrobený. Všeobecne, ale platí jedna zásadná a dôležitá vec, a to, ako sa o šperky staráte, tak dlho Vám budú slúžiť a zdobiť Vás. Ak si nájdete párkrát do týždňa čas tak minútku-dve, napríklad pri pozeraní TV, na očistenie svojich šperkov handričkou, budú Vaše šperky dlho ako nové.

chirurgická oceľ

Musím sa úprimne priznať, tento materiál mám zo všetkých najradšej. :) Chirurgická oceľ patrí medzi ušľachtilé kovy, ktoré majú skvelé vlastnosti. Jednou z nich je aj to, že oceľ je antialergická, teda nespôsobuje žiadne reakcie na pokožke ani na citlivej detskej kozičke. Dosť často sa stretávam s reakciou, že oceľ nie je dostatočne "luxusná" a snažím sa tento "fám" vyvrátiť vždy, keď to počujem. Snažím sa našim zákazníkom vysvetliť, že keď sa povie oceľ neznamená to, že šperk nie je dostatočne kvalitný. Práve naopak, ušľachtilá antialergická oceľ je vynikajúci materiál, ktorý sa krásne leskne, je odolný, pevný a pri kontakte s vodou nereaguje, nekoroduje ani časom nezájde.

Môžete ju nosiť neustále, aj do vody aj do mora, skutočne oceľ je výnimočná a je tou správnou voľbou pre tých, ktorých trápi alergia na kovy a prípadné prímesi, ktoré sú pridávané do jednotlivých zliatin.

Chirurgická oceľ má svoju typickú farbu, ktorá je jemne tmavšia ako striebro a potom vznikajú farebné prevedenia, kde sa povrch upravuje napríklad 14k žltým zlatom či ružovým zlatom. Táto úprava je robená tzv. galvanizáciou, ktorá spôsobí, že pridané 14k zlato sa časom nezošúcha ani sa nezlúpe a šperk Vám vydrží dlhodobo bez zmeny.

Šperky z ocele by som však určite neodporúčala nosiť v spa kúpeľoch, kde sú termálne vody, nakoľko môžu šperk poškodiť.

Z chirurgickou oceľou sme začínali a naďalej ju používame v našich šperkoch, pretože je to naša srdcovka. Nie len pre jej vynikajúce vlastnosti, ale aj priaznivú cenu, ktorú si môže dovoliť každá žena, ktorá miluje šperky a rada sa zdobí. Za vysokú kvalitu získate nádherný šperk, ktorý nezruinuje Vašu peňaženku a môže pôsobiť luxusne, ale aj elegantne a žensky.

Striebro

Striebro je materiál, ktorý je farebne príbuzný oceli, je trošku jemnejší a zároveň je to mäkší kov. Alergia na striebro sa u ľudí objavuje, ale je to skôr na konkrétnu prímes, ktorá je do zliatiny pridaná, ako na samotné striebro. Opäť povrch môže byť upravený 14k žltým či ružovým zlatom. Striebro je ušľachtilý kov tiež, je kvalitatívne vyššie postavený ako oceľ a tým pádom aj o čosi drahší. Má však svoju prirodzenú vlastnosť a síce, že "oxiduje" čiže inak povedané, černá. Čo samozrejme neznamená, že je to nekvalitou kovu. Je to prirodzený jav materiálu a jediným riešením, ako tomu zabrániť alebo potlačiť to, je časté čistenie, vyhýbanie sa chemikáliam, parfumom a pokiaľ šperk nenosíte, uchovávať ho oddelene od ostatných šperkov v krabičke.

Naše šperky sa však snažíme chrániť povrchovou úpravou, ktorá pozostáva z rhodia či platiny, aby sa táto vlastnosť striebra potlačila a krásne lesklé zostalo veľmi dlhý čas. Preto sa nemusíte obávať, naše šperky vyrobené zo striebra či s prímesou 14k žltého či ružového zlata môžete nosiť denno-denne. Striebro je krásny, lesklý a elegantný kov, ktorý si nájde miesto v šperkovnici každej ženy.

Ak sa už stane, že Váš šperk zmenil farbu, stačí ho vyčistiť, napríklad aj pomocou návodu, ktorý máme uvedený tu.

Plnené zlato

Je skvelá alternatíva, keď máte záujem o zlatý šperk, ale cena vysoko presahuje prípadné limity, ktoré ste ochotné investovať do šperku. Základ alebo hrubý materiál, keď sa šperk vyrába, tvorí väčšinou striebro, mosadz alebo meď. Následne sa povrch mechanicky akoby obaľuje vrstvami zlata, v našom prípade 14k vrstvami žltého zlata. Vzniká tak vonkajšia hrubá vrstva, ktorá dodáva šperku estetickú kvalitu, hodnotu a fyzikálne vlastnosti čistého zlata. Preto ten názov, pretože šperk je zvnútra vyplnený zlatom.

Takýto šperk môžete nosiť neustále, je vhodný na denné nosenie, neubližuje mu ani voda, povrch udržíte krásne lesklý, keď ho z času na čas utriete handričkou. Nespôsobí Vám alergické reakcie a odporúčame ho aj pre detičky. Šperky z plneného 14k zlata sú minimalistické, jemné a krásne podčiarknu Vašu ženskosť.

Ktorý kov si zvoliť?

Či už preferujete oceľ, striebro alebo plnené zlato, všetky šperky, ktoré Vám prinášame, sú vyrábané s ohľadom na citlivú pokožku, tak aby nespôsobovali žiadne alergické reakcie či nepríjemné pocity. Samy najskôr šperky otestujeme na sebe, skúšame ako vydržia pri bežnom nosení a až následne ich púšťame do predaja. Snažíme sa priniesť Vám vždy tu najvyššiu kvalitu za dostupnú cenu a nesmierne sa tešíme, keď ste spokojné Vy naše milé zákazníčky.

Preto, ak ku nám zavítate a zapáči sa Vám niektorý z našich šperkov, vedzte, že bol vyrobený zo srdca, s ohľadom na citlivú pokožku a vierou, že Vás šperk od nás bude zdobiť dlhý čas a robiť Vám radosť. Každou kúpou nám dávate podnet, že to, čo robíme má zmysel a podporujete tak malé rodinné podnikanie.

Ďakujeme.