Príbeh jednej kolekcie

Hovorí sa, že šperky sú večné a podmaňujú si svojou krásou ženy na celom svete. :) Áno, my súhlasíme. Šperk je veľmi jedinečná záležitosť. Má tú silu byť síce malou vecou, vďaka ktorej sa môžete cítiť jedinečne.

A tu príbeh začína...

Naša cesta začala zhruba pred 6 rokmi, keď sme uviedli naše prvé náramky Memory bracelets s gravírovaním. Boli a aj stále sú veľmi obľúbené, za ten čas sme ich vyrobili stovky a dodnes robia radosť našim zákazníkom. Časom sme postupne našu ponuku rozširovali, až sme sa zaradili medzi tie obchody handmade šperkami, ktoré na trhu už boli. V tom čase ich bolo iba pár.

Ako čas plynul, naša rodina personalizovaných šperkov sa tešila a toho času sa aj stále teší (my zo srdca ďakujeme) obľube u zákazníkov, ja som si postupne začala všímať ďalšie obchody s gravírovanými šperkami, ktoré postupne rad za radom vznikali a začali ponúkať svoje produkty. Nevyhnete sa tomu, IG a FB sú silné nástroje a ukážu Vám aj to, čo vlastne vidieť nechcete.

Hovorí sa, že keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté. S tým plne súhlasím. No prišiel pocit, že je načase posunúť sa ďalej a rozvinúť náš malý handmade podnik o čosi nové, ďalšie... Nechceli sme zostať stáť na mieste, chceli sme a stále chceme našim zákazníkom prinášať kvalitné ručne vyrábané šperky, ktoré tvoríme srdcom a s malou dušičkou či sa budú páčiť. Vážime si každú jednu objednávku a ďakujeme za dôveru, ktorú do nás vkladáte. Pre nás to má nesmierny význam. A tak sme začali premýšľať, rozvíjať našu predstavivosť a postupnými krokmi sa nám obrazy v našich myšlienkach pretvárali do jasnejších tvarov, kde sme na konci držali v rukách náčrty našej kolekcie s názvom Le Soleil...

Le Soleil kolekcia

Táto kolekcia je odlišná od šperkov v našej ponuke a má pre nás zvláštny význam... Prečo? Pretože je od základov iná a šperky v nej sú vyrobené pokročilejšími technikami, vylepšili sme kvalitu ochrannej povrchovej vrstvy a namiesto doteraz používaného 14k zlata sme použili 18k žlté zlato a v prípade čistej oceľovej verzie sme pridali rhodium, čo je kov, ktorý sa môže rovnať striebru, no ja si dovolím povedať, že kvalitovo je ešte lepší, pretože pôsobí prirodzenejšie, je odolnejší a krásne sa leskne, nezachádza ani neoxiduje.

Názov vznikol veľmi jednoducho... Toto je doslova kolekcia prežiarená slnkom, pretože 18k zlato nádherne žiari a pritom nie je nevkusne žtlé, a dokonca ak máte doma šperky z čistého zlata, farebný rozdiel takmer nespoznáte. Dokonale budú k sebe pasovať.

Ako sa mám o šperky starať

Vždy to tak bolo, je a bude, že sa budeme v prvom rade starať najmä o kvalitu. Tú pri každom jednom kúsku garantujeme a naša záruka je doživotná. No to, ako Vaše šperky budú vypadať po mesiacoch až rokoch nosenia, záleží iba na Vás. My dávame do výroby všetko, aby sme dokázali šperk udržať čo najdlhšie krásny, lesklý ako nový, no Vy tomu môžete prispieť tiež. A to Vašou starostlivosťou o ne.

Šperky z kolekcie Le Soleil sú vyrobené z antialergickej chirurgickej ocele a sú vhodné na bežné denno-denné nosenie. Nevadí im voda, nosením nevyblednú, farba zostáva stála, nezošúcha sa, nečernie ani neoxiduje.

No napriek tomu ak chcete svoj šperk nosiť aj o pár rokov odporúčame šperky pred kúpaním zložiť (ak zabudnete, nemusíte sa báť, šperk to z času na čas bez problémov zvládne), teda dlhodobý kontakt s chlórovou vodou im nerobí dobre, necvičiť s nimi, keď si dávate parfum, nestriekajte priamo na šperk, chemické prvky obsiahnuté v parfumoch spôsobujú, že sa na povrchu šperku (akomkoľvek) vytvorí matná vrstva, ktorá sa odstraňuje veľmi ťažko. Naše šperky sú odolné, takže im len tak neublížite, no napriek tomu nevykonávajte so šperkami sťahovanie bytu, montovanie nábytku či práce v záhrade. Vysávanie a domáce práce sú v poriadku. :)

Ak šperk zrovna nenosíte, nechajte ho odpočívať v krabičke, šperkovnici či na nejakom mieste, kde budú v bezpečí.

Váš šperk Vám bude vďačný, keď ho večer občas pri pozeraní TV vyčistíte handričkou na šperky a tým zotriete špinu, pot a iné nečistoty, ktoré sa počas nosenia na ňom zachytávajú. Zaberie Vám to minútku a Vy tak predĺžite jeho životnosť, lesk a krásu.

Šperky sú jemné cennosti, ktorým by sme mali venovať pozornosť, odmenia sa Vám dlhodobou životnosťou a budú Vás zdobiť ďalšie roky.

2ACBA423-BD42-4511-9518-2CBC0E80C2F5