Ako vrátiť šperkom krásu a lesk?

Milujeme šperky

Každá žena a v to veríme a dúfame, vlastní aspoň jeden kúsok šperku. Či už ide o jednoduchšie typy šperkov alebo skôr také, ktoré ohúria svojim leskom a veľkosťou, u každej z nás sa čo to nájde. Niektoré nosíme denne, iné občas alebo pri výnimočnej príležitosti a podľa toho aj časom na ich povrchu vidíme ako sa na nich podpísal čas.

Nebudeme Vám tvrdiť, že o šperky sa nemusíte starať a že zostanú navždy krásne, ako keď ste ich chytili do ruky prvýrát. Aj o naše telo, pokožku či zdravie sa musíme starať, inak si to časom vyžiada svoju daň, tak aj šperkom treba venovať svoju pozornosť. Priznajme si milé žienky, ak máme šperk v podobe retiazky, prstienka, náramku, ktorý nosíme denne, málokedy si ich dáme dolu keď, si umývame ruky, sprchujeme sa, kúpeme, cvičíme, krémujeme, používame parfumy atď., časom sa to na šperkoch odrazí...

No nie je nutné robiť paniku milé naše zákazníčky. V tomto článku si povieme ako šperky čistiť, keď zostanú bez lesku alebo sa na ich povrchu vytvorí zájdená vrstva či tzv."oxidácia", ktorá je prirodzená pre strieborné šperky.

Naše šperky výrábame s ohľadom na citlivú pokožku, ktorá ma sklon k alergiám či reakciám na kovy. U nás sa tohto obávať nemusíte. Pri výrobe nepoužívame žiadne pokožke škodlivé kovy. Pracujeme s overenými a bezpečnými kovmi a prímesami, ktoré šperky krásne oživia a dodajú im ten správny šmrnc.:)

Najčastejšie je to striebro, chirurgická oceľ, plnené 14k zlato a prímesy 14k žltého a ružového zlata. Naše šperky nemajú iba obyčajnú povrchovú úpravu ako to býva pri bižutérii, ale každú jednu prímes robíme tak, aby sa úprava časom nezošúchala, ale zostala na svojom mieste.:)

A keďže aj naše šperky potrebujú starostlivosť, keď si od nás nejaký zadovážite, rozhodli sme sa spísať Vám tipy a triky ako ich čistiť a ošetrovať, tak aby ste im prinavrátili ich krásu a lesk, keď už začínajú "starnúť".

Samozrejme, keď tieto postupy nepostačia, sme tu my, ktoré Vám Vaše šperky profesionálne bezplatne vyčistia. Táto možnosť však platí iba pre tie zákazníčky, ktoré vlastnia šperk od nás. Pretože nechceme byť iba "ten" klasický e-shop, cez ktorý si kúpite šperk a tam to končí. Chceme byť pre Vás TEN e-shop, na ktorý sa môžete kedykoľvek obrátiť, spýtať sa, či požiadať o čokoľvek, čo Vám bude ležať na srdci. Chceme tu byť pre Vás a riešiť s Vami Vaše požiadavky prípadne ponúknuť alternatívu, keď sa všetky možnosti minú.

Preto neváhajte, sme tu pre Vás, v časti KONTAKTY, na IG či FB. Kontaktujte nás, ako je Vám najlepšie a budeme spolu riešiť Vaše otázky či požiadavky. Neváhajte ma v e-maili osloviť menom, ja som Naďa a odpovedať na Vaše dotazy budem ja. :)

No, ale späť k čisteniu....

Ako čistiť Šperky?

  1. Tak najskôr by sme odporúčali, aby ste šperky aspoň 1x do týždňa vyutierali handričkou na šperky, prípadne na okuliare, ktorými zotriete prípadnú špinu, pot, zostatky krémov atď. Keď si dáte toto ako pripomienku na každý týždeň a venujete 2minútky svojho času, šperky Vám krásne a lesklé vydržia naozaj roky rokúce...:)
  2. Ak nemáte po ruke handričky stači čistá vlažná voda a saponát na umývanie riadu. Nanesiete si na prsty trošku saponátu, namočíte do vody a jemne si šperky očistíte, potom opláchnete vodou a osušíte. Môžete použiť aj jemnú kefku, ktorou vyčistíte povrch, len netlačte, všetko s citom. :)
  3. Ak na prvé dva body zabudnete, pretože veď sme len ľudia však, máme veľa iných povinnosti a jednoducho, niekedy ten čas nie je alebo sa pozadudnete, vtedy sa môže stať, že šperk zrazu zostane matný, bez lesku prípadne "zoxiduje". Nemusíte sa vôbec strachovať, aj toto zvládnete doma.
 
Budete potrebovať:

malú misku, ktorú vyložíte alobalom, necháte si zohrať vodu tak, že ju tesne pred bodom varu vypnete a nalejete do misky, tak asi 1dcl vody, pridáte 1 plnú ČL sódy bikarbóny a tiež ani nie pol ČL soli, začne Vám to peniť a vtedy pridajte šperk a nechajte ho ponorený asi 15 minút. Sóda a jej mikročiatočky odstránia nečistoty, ktoré na povrchu šperkov a opäť budú vypadať ako nové. Tento postup zopakujte toľkokrát, koľko bude šperk potrebovať. V závislosti od stavu šperku.

Keď je šperk vyčistený, treba z neho odstrániť zostatky sódy, takže následne si zopakujete postup so saponátom, ktorý opisujem vyššie v časti b. A hotovo... To je všetko. :)

UPOZORNENIE!

Prosím buďte opatrné pri čistení šperkov, kde máte zirkóny, či kamienky, aby ste si ich nepoškriabali, umývajte ich rukami alebo jemnou handičkou či kefkou a netlačte.

  • ak Vám domáce čistenie nepomôže a šperk potrebuje hlbšiu starostlivosť, vtedy sa ozvite a my Vám pomôžeme. Pre naše zákazníčky samozrejme bezplatne.

312A8358-591E-4707-96EB-1AE151E9F936